NASIL İŞLEYECEK?

Türkiye’nin ve Anadolu’daki illerin önde gelen şirketlerinin genç kuşakları bir Platform’da toplanıyor. Üniversitede okuyan ve iş hayatına son 5 yıl içinde başlayan gençler bu Club’a üye oluyor.

Bu Club’da iki önemli aktivite olacak:

  1. ZİRVELER: Bu toplantılarda NextGen Club üyelerinin yanı sıra Aile Şirketi, Liderlik, Coaching, İnovasyon ve Strateji konularında önde gelen isimler konuşacak.

Aynı zamanda Anadolu ve İstanbul’daki büyük grupların bireylerinin aynı panelde konuşmaları, aynı masa etrafında buluşmaları sağlanacak.

  1. ÇIRAKLIK PROGRAMI

İkinci aşamada bir yarışma ile her yıl 10 Aile Bireyi, önceden seçilmiş 10 İş İnsanı/CEO’nun yanında Çırak olmayı kazanacak.

Bunun için 10 iş insanı ile 3 ay süreli çıraklık anlaşması sağlanacak. Ardından, gençlerden, “Neden ben çırak olmalıyım, işime nasıl dönüştüreceğim” başlıklı bir başvuru metni istenecek. Aile bireylerinin ÇIRAK OLMAYI İSTEME NEXT GENERATION CLUB

AMACI: Türkiye’de 3 milyonun üzerinde girişim, 850 bin adet Anonim/Limited şirket var. Bunların yüzde 90’ı 1980, yüzde 80’i ise 1990 sonrasında kurulmuşlardan oluşuyor. Bu, Türkiye’nin önünde önemli bir GEÇİŞ SÜRECİNİN bulunduğunu, Aile Şirketlerinde Kuşak Değişiminin yaşanacağını ortaya koyuyor.

Next Gen Club, bu değişime katkıda bulunmak, özellikle Anadolu’nun önde gelen gruplarına ait aile bireylerinin geleceğe hazırlanmasına öncülük etmek amacını taşıyor:

  1. Eğitim
  2. Networking
  3. Deneyim

GEREKÇELERİNİ anlatan başvuru formunun JÜRİ tarafından değerlendirilmesi sonucu 10 Çırak, 10 İş İnsanı ile buluşturulacak.

Bu her yıl gerçekleştirilecek.

İŞ ORTAKLARI:  Kerem Kamışlı, Cem Garih gibi iş dünyasının önde gelen ailelerinin genç bireyleri tarafından kurulan YENİBİRLİDER ile Capital-Ekonomist dergileri bu organizasyonu destekleyecek. Yenibirlider’in ekibi de oluşumun içinde yer alacak.

 

Yorum yap

Lütfen sorunun cevabını belirtilen alana yazınız *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.