Çırak programı başlıyor

Türkiye’nin yeni kuşak aile bireylerinde en önemli ihtiyaçlardan birini de aile dışı şirkette/kurumda deneyim kazanmak oluşturuyor. Bazı aileler çocuklarına bu olanağı sağlarken, bazılarında ise işin doğası ve olanaksızlıklar nedeniyle sorun yaşanıyor.

NextGenClub, üyelerinden gelen talep üzerine, bu ihtiyacı tam olarak karşılayamasa bile önemli bir proje başlatacak: USTA VE ÇIRAK adlı bu programda, Türkiye’nin dört bir yanından aile şirketlerinin bireylerine, önde gelen işadamı ve CEO’ların yanında Çıraklık yapma olanağı sunacağız.

Üsteki birinci sayfada başlık ve spot. Aşağıdaki de devam sayfasında.

Vinyeti de resim yerine koyalım

ÇIRAK PROGRAMI NASIL İŞLEYECEK?

 1. Bu programa katılmak için NextGen Club’a üye olunması zorunludur.
 2. Programa aile şirketi bireyi olanlar katılabilir.
 3. Bir aile şirketinin bireyi olmak, üniversite ya da işe henüz (Maksimum 10 yıl deneyim) bulunmak yeterlidir.
 4. Çırak Programı’na katılmak isteyenler, neden buna ihtiyaç duyduklarını belirten bir sayfalık başvuru yapacaklar. Kendi kalemlerinden hazırlayacakları metinde, Jüri üyelerini, en iyi adayın kendileri olduğunu ikna etmeye çalışacaklar.
 5. Jüri üyeleri, gelen başvurular arasından, en çok ihtiyacı olanı ve en ikna edici gerekçeleri sunanları seçecek.
 6. Her yıl seçilen 10 genç, program başladığında ilan edilen Ustalardan 1’iyle eşleştirilecek. Eşleştirme, Usta ve NextGenClub yönetimi tarafından yapılacaktır. Çıraklık hakkı kazanan genç birey, değiştirme talebinde bulunabilir, ancak bu hak yönetimde ve Usta’dadır.
 7. Çıraklık programı, deneyimli iş insanının ajandasına uygun bir dönemde, 3 aylık süreyle gerçekleştirilecektir.
 8. Çıraklık, bir ücretli çalışma anlamına gelmez. Bu programı bir Mentorluk olarak değerlendirmekte yarar var.
 9. Programın devamı, Usta olarak seçilen iş insanının ortaya koyduğu kurallara bağlı olarak devam eder. Usta’nın kurallarına uyulmaması durumunda, programı iptal Usta’nın elindedir.

YAKINDA… BEKLEYİN

Paylaş
 • gplus
 • pinterest

Yorum yap

Lütfen sorunun cevabını belirtilen alana yazınız *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.