Murat Özyeğin’in unutamadığı ilk yıllar

İş dünyasında Fiba Holding’in başkanı Hüsnü Özyeğin ile oğlu Murat Özyeğin ve kızı Ayşecan Özyeğin arasındaki ilişkiyi çok beğenirim. Baba ve çocukları, uyumlu bir şekilde holdingi yönetirler. Şu aşamada bu yönetimi, bir Aile Anayasası ya da Aile Meclisi ile yapmıyorlar. Yönetim Kurul Üyesi Murat Özyeğin’in deyimiyle, “Gelecekte gerekirse bir anayasa” hazırlayacaklar.

Daha önce Murat Özyeğin ve babasından kendisini geleceğe hazırlama hikayesini dinlemiştim. Onun da gençlere kendi deneyimlerinden birkaç önerisi oldu:
“Ortaokul lise arasında ve üniversite üçe kadar olan dönemde hep grup şirketlerimizin en alt kademesinde çalıştım. Finansbank’ta üç ay kadar veznedarlık yaptım. Başka bir yaz operasyon bölümünde çalıştım. Benim için önemli tecrübelerdi.

Babamla aynı evden çıkmamıza rağmen hiçbir zaman babamla birlikte işe gitmedim, kendi arabamı veya servisi kullandım. Banka içinde hiçbir zaman onun katına çıkmadım. Çalışma arkadaşlarımın beni kendilerinden farklı görmemeleri için mümkün olduğu kadar kendimi babamdan izole etmeye çalıştım. Her kademede çalıştım ve şimdi işimi çok severek yapıyorum.”

Paylaş
  • gplus
  • pinterest

Yorum yap

Lütfen sorunun cevabını belirtilen alana yazınız *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.